Dobroczynne działanie niacynamidu.

Niacynamid znalazł bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce. Jest to pochodna witaminy B3, która ma bardzo cenny wpływ na skórę, a dokładniej na poprawę jej kondycji. O kosmetykach z niacynamidem ostatnio bardzo głośno, jednak nie każdy wie jak prawidłowo je stosować i co tak konkretnie uzyskamy, wprowadzając je do codziennej pielęgnacji. W tym artykule dowiesz się jak prawidłowo wprowadzić do domowej pielęgnacji niacynamid.

Zalety niacynamidu.

Pochodna witaminy B3 ma bardzo cenne właściwości wykorzystywane w kosmetyce. Przede wszystkim niacynamid wpływa na opóźnienie procesów starzenia się skóry oraz niweluje przebarwienia, a także zapobiega powstawaniu nowych. Jednak to tylko początek zalet. Ponadto niacynamid wzmacnia barierę hydrolipidową (skóra sucha oraz wrażliwa), działa przeciwzapalnie (skóra trądzikowa), normalizuje produkcję sebum (skóra łojotokowa), rozświetla i rozjaśnia (skóra ziemista, z przebarwieniami).

Jak stosować niacynamid?

Kosmetyki z niacynamidem powinny koniecznie znaleźć się w naszej codziennej pielęgnacji. Pamiętajmy, że pomimo tego, że jest to substancja tak pożądana przez naszą skórę, należy ją wprowadzać do pielęgnacji stopniowo. Zaczynamy od mniejszych stężeń, a następnie po przyzwyczajeniu się skóry sięgamy po większe. Kosmetyków z niacynamidem jest cała gama od preparatów myjących poprzez kremy i te najbardziej skoncentrowane i nastawione na walkę z niedoskonałościami, czyli serum.

Skoncentrowana formuła działania.

Kosmetyk, który zdobywa serca, to serum na przebarwienia z niacynamidem nie tylko działa rozjaśniająco na istniejące już zmiany, ale także zapobiega powstawaniu nowych zmian depigmentacyjnych. Pamiętajmy, że preparaty z większym stężeniem niacynamidu najlepiej stosować wieczorem. Nie należy zapominać również o ochronie przeciwsłonecznej, czyli kremu z filtrem, który chroni naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieniowanie UV. Poprzez właściwości antyseptyczne pochodna witaminy B3 działa bardzo dobrze na różnego rodzaju wykwity skórne. Poprzez normalizację pracy gruczołów łojowych, skóra nie zanieczyszcza się tak oraz nie przetłuszcza. Bariera skórna zostaje odbudowana, przez co zyskujemy nie tylko zdrowy i promienny wygląd, ale także regulację wszystkich procesów zachodzących w skórze.

Istotne jest, aby nie łączyć niacynamidu z kosmetykami bogatymi w witaminę C (kwas askorbinowy). Dlaczego? Otóż składniki te w połączeniu zmniejszają nawzajem swoją skuteczność. Po ich połączeniu dochodzi do powstania kwasu nikotynowego, który ma działanie drażniące na skórę. Jednak nie ma przeszkód, aby z niacynamidem jednocześnie stosować pochodne witaminy C. Jeśli jest to kwas askorbinowy, to stosujemy go na zmianę z niacynamidem (jeden rano, drugi wieczorem lub jeden jednego dnia, a drugi drugiego). Ponadto serum na przebarwienia z niacynamidem tak jak wszystkie sera najlepiej stosować wieczorem. Po przeczytaniu tego artykułu nie musisz się już bać jak stosować niacynamid, gdyż jest to bardzo proste.