Kalendarz adwentowy – jaki wybrać?

lubovlisitsa / Pixabay

Bożonarodzeniowy okres przedświąteczny jest przez wielu uważany za wyjątkowy, a wręcz magiczny czas w roku. Sporo ludzi uwielbia świąteczne dekoracje, zapach świąt i ogólnie wszystko, co tylko w jakiś sposób powiązane jest ze świętami. Jedną z bardziej znanych i najbardziej lubianych świątecznych tradycji jest kalendarz adwentowy. Dziś jednak kalendarz adwentowy może występować w naprawdę wielu różnych rodzajach – są kalendarze ze słodkościami, z herbatami, czy także z kosmetykami. Jak więc wybrać idealny kalendarz adwentowy dla siebie?

Tradycja kalendarza adwentowego

Kalendarz adwentowy to bardzo ciekawe przedsięwzięcie, bez którego wiele osób w ogóle nie wyobraża sobie całego przedświątecznego okresu grudniowego. Otóż kalendarz taki może przyjmować różne formy, w zależności czy jest wykonany samodzielnie, czy zakupiony w sklepie, a także względem tego, co zawiera w swoim wnętrzu. Najczęściej kalendarze takie mają formę kartonowego pudełka z otwieranymi okienkami, za którymi kryją się drobne prezenciki, na przykład czekoladki – to właśnie takie kalendarze były najbardziej znane do niedawna. Takie kalendarze z czekoladkami zwykle kupowało się dzieciom, by sprawić im radość w oczekiwaniu na nadchodzące święta, a także by mogły poprzez otwieranie kolejnych okienek odliczać do świąt Bożego Narodzenia. Większość kalendarzy działa więc na podobnej zasadzie – zawiera 24 drobne upominki dla osoby otwierającej dany kalendarz. Liczba 24 symbolizuje oczywiście każdy kolejny dzień grudnia aż do świąt Bożego Narodzenia. Dziś jednak kalendarze adwentowe zawierają nie tylko słodkości, a również i inne przedmioty, na przykład jedzenie dla psów czy kotów, herbaty bądź kawy, czy też kosmetyki. Kosmetyczne kalendarze adwentowe stają się coraz bardziej popularne i w dodatku coraz więcej firm produkuje swoje własne kalendarze. Jest to bardzo fajny prezent, który można podarować bliskiej osobie, czy też po prostu zakupić dla samego siebie.

Jaki wybrać luksusowy kalendarz adwentowy z kosmetykami?

Kosmetyczne kalendarze adwentowe są rewelacyjnym rozwiązaniem, gdyż bardzo często wartość produktów, które znajdują się w ich wnętrzach, zdecydowanie przewyższa cenę danego kalendarza. Jest to więc świetna opcja, by zakupić swoje ulubione kosmetyki taniej, albo wręcz przeciwnie – zakupić kalendarz nieznanej nam dotąd marki i z jego pomocą móc przetestować różne jej produkty. Zwłaszcza jeśli chodzi o luksusowe kalendarze adwentowe, warto postawić na taki kalendarz, który zawiera wiele różnorodnych produktów, choć oczywiście nie zawsze wiadomo, co dokładnie znajdzie się w jego wnętrzu. Bardzo często taka informacja znajduje się na tyle opakowania kalendarza bądź na ulotce załączonej do zestawu, jednakże wiele osób woli jednak mieć niespodziankę i celowo pomija listę znajdujących się w środku prezentów, by każdego dnia móc z podekscytowaniem otwierać kolejne okienka, ciesząc się z każdym kolejnym dniem coraz bardziej. Zastanawiając się więc, jaki wybrać luksusowy kalendarz adwentowy z kosmetykami dla siebie czy dla bliskiej osoby, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na producenta oraz na, chociażby rodzaj kosmetyków, które znajdują się w środku. Z taką wiedzą, możemy już śmiało decydować, czy dany kalendarz jest odpowiedni dla nas bądź dla osoby, którą chcemy obdarować.

Materiał powstał we współpracy płatnej z firmą L’Oréal Polska