Jak schudnąć do wakacji?

silviarita / Pixabay

Jak schudnąć do wakacji? To pytanie choć raz w życiu zadawała sobie większość z nas. Podstawą jest oczywiście zbilansowana dieta i ćwiczenia. Musi być ona zbilansowana. Jej podstawę powinny stanowić warzywa i owoce oraz produkty pełnoziarniste. Nie musimy obsesyjnie liczyć kalorii, a na pewno zapomnijmy o głodówce… To najgorsza metoda z możliwych. zafundujemy sobie efekt jojo. W tym przypadku zdrowy rozsądek jest najważniejszy.

Nie zapominajmy o ćwiczeniach. Sport pozwoli nam nie tylko spalić dodatkowe kalorie, ale i wyrzeźbić nasze ciało. Dopasujmy intensywność ćwiczeń do naszej kondycji. Jeżeli na co dzień prowadzimy raczej siedzący tryb życia. Na początek postawmy na spokojne spacery czy niezbyt intensywną gimnastykę, dzięki temu nasz organizm będzie miał czas żeby przystosować się do zmian jakie w nim zachodzą.

Nie oczekujmy spektakularnych efektów odchudzania. Postawmy raczej na systematyczne zbijanie wagi, dzięki temu istnieje duża szansa, że uda nam się zachować szczupłą przez lata.

 

kraftmedia.pl