Gastrolog… jak psycholog?

Tumisu / Pixabay

Czujesz się nieswojo z powodu dolegliwości w obrębie jamy brzusznej? Cierpisz na mdłości, być może wymioty, ściśnięty żołądek? A może dokuczliwe gazy, kłujące bóle po jednej ze stron brzucha? We wszystkich tych boleściach pomoże lekarz gastrolog.

 

Warszawa zaprasza do skorzystania z usług lekarza tej specjalizacji w ramach wizyt publicznych, jak również prywatnych. Mówi się przecież o naszych jelitach, ogromnym organie wewnętrznym, że to drugi mózg – jak więc można o nie zadbać? Drugim powodem odpowiedniej opieki roztaczanej nad jelitem cienkim, grubym, żołądkiem czy wątrobą jest fakt, że często bóle w tym obrębie ciała są bólami o podłożu… psychosomatycznym. Co na to gastrolog? Warszawa odpowiedziałaby, że każdy lekarz tej specjalizacji zgodzi się z takim stwierdzeniem.

 

Już przecież z najmłodszych lat, lat szkolnych, pamiętamy bóle brzucha – niewiadomego pochodzenia – które dopadały nas w chwilach dużego stresu – zbliżającej się kartkówki, egzaminów, konfrontacji z nielubianą ciocią czy kolegą. Może więc mieć rację lekarz gastrolog, Warszawa w końcu również generuje mnóstwo stresów – zróbmy coś z tym, by nie odbijały się one zbyt często… na naszej jamie brzusznej.