Koronawirus

rottonara / Pixabay

Coraz więcej krajów ogłasza zachorowania swoich obywateli na ten wirus. Ostatnio Włochy ogłosiły kilka przypadków zachorowań w swoim kraju.

Najnowszy bilans to dwieście dziewiętnaście przypadków zarażenia. Ognisko chorobowe znajduje się w Lombardii, nie wiadomo dlaczego akurat w tej części kraju znajduje się najwięcej zachorowań na tę chorobę. W Iraku też odnotowano przypadki zachorowań. Wirus ten stanowi dla Chin cofnięcie się w każdej dziedzinie życia zwłaszcza w dalszym rozwoju gospodarki.

Unia Europejska również obawia się dalszego rozprzestrzeniania tego wirus, gdyż niesie to za sobą katastrofalne skutki pod każdym względem. Również w Kuwejcie odnotowano przypadki zachorowań, tak samo Afganistan, Korea Południowa. Najbardziej jednak zarażonym miastem oprócz Wuhan jest Bankok, drugie miejsce zajmuje Hongkong, a następnie Tajpej. Masowe podróże które zbiegły się w czasie i to doprowadziło do większych zarażeń i zachorowań. Tajemniczy wirus powoduje zapalenie płuc, do ciężkiej niewydolności oddechowej.