Jak wygląda leczenie żylaków parą wodną?

Fotorech / Pixabay

W skrócie, żylaki są nieestetycznym skutkiem siedzącego trybu życia lub predyspozycji genetycznych. Ich powstawanie wiąże się z dużym dyskomfortem osoby u której się wytworzą, gdyż wyglądają mało atrakcyjnie. Przed to osoby cierpiące z powodu żylaków mogą wstydzić się odsłonić nogi w upalne, letnie dni, co sprawia im jeszcze większy dyskomfort spowodowany nadmierną ciepłotą. Żylaki są jednak defektem, który można i powinno się skutecznie leczyć.

Metoda usuwania parą wodną

Niezależnie od przyczyny, jaka leży u podłoża powstania żylaków u danej osoby, można je skutecznie wyleczyć parą wodną. Usuwanie żylaków parą wodną Warszawa ma w pełni opanowane, gdyż funkcjonują tu rozliczne jednostki zajmujące się tego typu rozwiązaniem. Zabieg taki polega na zamykaniu zmienionych żył przy użyciu pary wodnej. Przez nakłucie wprowadzany jest cewnik w taki sposób, aby był umieszczony w żyle, która ma być poddana zabiegowi. Następnie do żyły za pomocą cewnika przekazywania jest energia niezbędna do jej zwężenia, poprzez wtrysk pary wodnej, dozowanej w odpowiednich, bardzo małych dawkach.

Wysoka skuteczność

Metoda ta, w odróżnieniu na przykład od laserowego zamykania żylaków, ma wysoki poziom skuteczności. Leczenie parą wodną umożliwia usunięcie krętych podskórnych poszerzeń żył, co dotychczas było niewykonalne z pomocą innych metod. Usuwanie żylaków parą wodną umożliwia zatem w sposób efektywny oraz stosunkowo mało inwazyjny. Metoda pary wodnej wzbudza w pacjentach również mniej obaw, co również jest jej niewątpliwym plusem.