Joga 15 minut dziennie. Joga: jak długo ćwiczyć? Jaka jest najlepsza pozycja w jodze?

jesslef / Pixabay

Joga może mieć bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Jednak aby odczuwać pozytywne skutki ćwiczeń, powinniśmy regularnie wykonywać treningi.

Joga 15 minut dziennie

Już joga 15 minut dziennie może pomóc nam w zachowaniu dobrej kondycji i poprawie samopoczucia. Piętnastominutowy trening każdego dnia poprawia krążenie, pomaga uelastycznić i wzmocnić mięśnie oraz wpływa na nasze samopoczucie. Jeśli jednak wydłużymy czas treningu o kolejne 10 minut podwoimy korzyści! W trakcie dłuższych treningów dodatkowo wzmacniamy odporność oraz wpływamy na produkcję hormonów, co istotne jest przede wszystkim u kobiet.

Jaka jest najlepsza pozycja w jodze?

Trudno powiedzieć, która pozycja w jodze przynosi najlepsze korzyści dla zdrowie. Joga, jako kompleksowy system filozoficzny, najlepiej działa jeśli łączy się jej fizyczne aspekty z oczyszczeniem umysłu i spokojem ducha. Pozycje w jodze, choć wpływają na poprawę kondycji i wysmuklenie ciała, stanowią jedynie sposób na zachowanie harmonii oraz poznanie i zrozumienie własnego ciała, dzięki czemu zaczniemy mieć nad nim większą kontrolę.