Zamek Przecław – podstawowe informacje

Julius_Silver / Pixabay

Na terenie całej Polski rozsianych jest wiele zamków i pałaców, które pełniły w czasach swojej świetności bardzo różne funkcje. W większości powstawały na zlecenie kolejnych królów i służyły im w celach rozrywkowych. To w takich miejscach nocowali podczas wyjazdów na polowania. Do tego typu obiektów zalicza się także zamek Przecław.

Lokalizacja i podstawowe informacje

Miasto Przecław znajduje się na trasie między Mielcem a Dębicą w województwie Podkarpackim. Dojechać tu najłatwiej samochodem osobowym, Historia powstania tego obiektu wspomina o Bolesławie Wstydliwym, który zainicjował budowę zamku w tym miejscu. Ostatecznie jego forma architektoniczna to styl renesansowy. Jak wiele innych obiektów tego typu uległ zniszczeniu, a wyremontowany został w latach 80. XX wieku i został zaadaptowany na potrzeby restauracji i hotelu. Jeśli chodzi o zamek Przecław galeria zdjęć historycznych tego obiektu jest dostępna na stronie internetowej. Aktualne zdjęcia również są tam dostępne.

Czy zamek można zwiedzać

Tak zamek jak i park zaprojektowany w stylu angielskim jest dostępny dla zwiedzających. Wejście jest możliwe o każdej pełnej godzinie między 9 a 15, a kolejne punkty przechodzi się w towarzystwie przewodnika, który o zamku wie praktycznie wszystko. Cena biletu dla osoby dorosłej to 10zł, a dla dziecka 6zł. Warto pamiętać o tym, że w niedziele i święta zwiedzanie jest niemożliwe. Dla pewności warto skontaktować się z obsługą w celu potwierdzenia możliwości zobaczenia obiektu.