Własnoręczne wykonanie sukienki na drutach

smengelsrud / Pixabay

Robienie na drutach to niełatwe zajęcie. Ma ono jednak nie bez powodu ogromne grono miłośników, a głównie miłośniczek. Tego typu robótki ręczne przede wszystkim uspokajają. Przy okazji jednak można stworzyć coś praktycznego i oryginalnego. Biorąc natomiast pod uwagę fakt, że możemy wykorzystać wełnę, np. ze starego, sprutego swetra, czynność ta okazuje się dodatkowo proekologiczna. Same zalety, nic tylko brać się do roboty.

jak zrobić sukienkę na drutach

Własnoręczne wykonanie sukienki na drutach, nawet takiej malutkiej nie jest proste. W pierwszej kolejności należy dobrać odpowiednie druty. Profesjonaliści twierdzą zgodnie, że najwygodniejsze są te na żyłce, ponieważ dzięki temu unikniemy gubienia oczek. Dodatkowo dobrze, jeżeli są metalowe, ponieważ po nich łatwiej przesuwać oczka, dzięki czemu pozostają jednakowej wielkości. Jeżeli chodzi o włóczkę, to oczywiście najłatwiej byłoby wykorzystać nową, ale jeżeli dbamy o środowisko a dodatkowo pragniemy zaoszczędzić możemy wykorzystać taką z odzysku. Należy ją jednak uprzednio naprostować, np. przy użyciu gorącej pary.
Doświadczone osoby z pewnością poradzą sobie z taką sukienką bez żadnego wzoru. Początkujący jednak mogą nie dać rady. Nie jest to duży problem, ponieważ cała masa wzorów jest dostępna nieodpłatnie online. Wystarczy w oknie przeglądarki internetowej wpisać frazę: sukienka dla niemowlaka na drutach aby przebierać z motywach i fasonach.
Gdy już posiadamy odpowiedni wzór, druty i włóczkę, nie pozostaje nic innego jak rozpocząć dzierganie i cieszyć się z efektów naszej pracy.