Jak być zdrowym?

pixel2013 / Pixabay

Codzienne zabieganie, konsumpcyjny tryb życia, to wszystko może sprawić, że podupadamy na zdrowiu. W pracy coraz ciężej sprostać wymaganiom. Z kolei po powrocie do domu, zawsze jest coś do zrobienia. Trzeba pomóc dzieciom odrobić lekcje, ugotować obiad, wstawić naczynia do zmywarki. Brakuje chwili wytchnienia.

Znajdź chwilę dla siebie

Warto czasem niektóre rzeczy odpuścić, zatrzymać się na chwilę i spędzić czas tylko ze sobą. Sprawdzi się tutaj długa gorąca kąpiel czy poczytanie książki. Takie rytuały pozwolą szybko naładować akumulatory.

To stres czy niedobory

Często narzekamy na przemęczenie, brak koncentracji czy problemy żołądkowe. Zazwyczaj jest to efekt stresu, na który jesteśmy narażeni i możemy łatwo temu zaradzić, pozwalając sobie na chwilę wytchnienia. Niestety nie zawsze tak jest. Podobne objawy daje witamina b1, a ściślej mówiąc jej niedobór. Jest ona niezbędna dla naszego organizmu. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, mięśni i serca.

Wprowadź sport do swojego dnia

Jeśli zadbamy już o odpowiednią ilość witamin w naszej diecie, warto wprowadzić też trochę ruchu. Nie od dzisiaj wiadomo, że ruch to zdrowie. Nie musimy od razu zapisywać się na siłownię. Na początek wystarczy, że wybierzemy krótki spacer do sklepu zamiast przejażdżki samochodem. Jeśli dojeżdżamy do pracy komunikacją miejską warto wysiąść kilka przystanków wcześniej niż zwykle i dystans ten pokonać piechotą.
Zadbanie o wszystkie te aspekty pozwoli wzmocnić nasz organizm i zachować zdrowie na długie lata.