Pasek do jogi. Joga – niezbędne akcesoria

StockSnap / Pixabay

Aby zacząć ćwiczyć jogę w klubie nie potrzebujemy żadnych akcesoriów – wszystko w końcu zapewnia obiekt sportowy. Jednak jeśli przygodę z tym sportem zaczynamy na własną rękę, warto zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria.

Joga akcesoria

Jeśli zdecydowaliśmy się na uprawianie takiego sportu jak joga akcesoria znajdziemy w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie sportowym. Najważniejsza jest mata – najlepiej stosunkowo gruba, szczególnie, jeśli posiadasz problemy ze stawami lub z kręgosłupem. Na początku ważny jest także pasek do jogi, który pomoże w wykonywaniu pierwszych trudniejszych asanów.

Pasek do jogi – jaki wybrać?

Pasek do jogi powinien mieć 3 lub 4 centymetry szerokości. Długość paska powinna być regulowana, dzięki czemu wraz z postępami w danym ćwiczeniu będziesz mógł skracać pasek. Możesz jednak wykorzystać taśmę bez regulacji – są one tańsze, trudniej jednak śledzić dzięki nim postępy. Na samym początku możesz wykorzystać także cienki pas zwykłego, stosunkowo mocnego materiału, który pomoże ci w rozpoczęciu ćwiczenia jogi we własnych czterech kątach.