Jak zadbać o siebie?

PublicDomainPictures / Pixabay

W dobie szalejącej pandemii koronawirusa wszyscy zgodnie podkreślają, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Zdrowe odżywanie zapewnia organizmowi wszystkie niezbędne witaminy i minerały potrzebne do mobilizacji sił obronnych. Co rozumieć pod pojęciem zdrowe odżywianie?

 

To zbilansowany i racjonalny sposób odżywiania, dostarczający zarówno protein, błonnika, skrobi jak i węglowodanów w odpowiednich proporcjach. To dieta bogata nie tylko w kasze i makarony, które tak ochoczo ostatnio kupowaliśmy, ale także ryby, warzywa i w niewielkich ilościach mięso. Jeśli z powodu pandemii koronawirusa zmuszeni jesteśmy do pracy zdalnej lub też kwarantanny warto pamiętać o tym, że podejmujemy dużo mniej wysiłku fizycznego, a co za tym idzie nasze zapotrzebowanie na kalorie jest również zmniejszone. Zdrowe odżywianie to również rezygnacja lub przynajmniej ograniczenie używek takich jak papierosy czy alkohol.
Zdrowe odżywienia nie da nam oczywiście gwarancji, ze nie zachorujemy na choroby spowodowane koronawirusem. Jednak w razie zachorowania złagodzi dolegliwości.