Mąka orkiszowa – skąd ją wziąć?

cat6719 / Pixabay

Orkisz, choć znany jest od czasów starożytności, to w ubiegłym stuleciu mało kto po niego sięgał. Uprawy orkiszu zaczęły systematycznie zanikać. Wypierane były przez podstawowe odmiany pszenicy, które nie ma co ukrywać, dają znacznie większe plony. Wartości odżywcze tego zboża oraz fakt, iż nie zostało ono w żaden sposób zmodyfikowane genetycznie, zaczęto doceniać stosunkowo niedawno.

Co znajduje się w składzie orkiszu?

Orkisz ma bardzo wiele wartościowych składników odżywczych. W dzisiejszych czasach sporo osób przywiązuje coraz większą wagę do tego, aby każdego dnia komponować zrównoważoną dietę, dzięki której organizm otrzyma wszystko to, czego potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Z punktu widzenia zdrowia człowieka, dużo korzystniej jest sięgać po węglowodany złożone niż proste. Ich rozkład w organizmie trwa dłużej, dzięki czemu ciało ma zapewnione systematyczne dostarczanie energii. W przypadku węglowodanów prostych zastrzyk energii jest natychmiastowy, lecz krótkotrwały. W orkiszu można znaleźć ogromne bogactwo węglowodanów złożonych. Jest także świetnym źródłem błonnika, tak ważnego dla utrzymania prawidłowej perystaltyki jelit, jak również wielu cennych pierwiastków.

Mąka orkiszowa gdzie kupić produkt najlepszej jakości?

Gdzie kupić mąkę orkiszową? Dla wielu osób może to być ważne pytanie. Kupno mąki orkiszowej może bowiem okazać się o wiele bardziej skomplikowanym zadaniem niż zakup zwykłej mąki. Tą drugą bez większego problemu można znaleźć na sklepowych półkach niemal w każdym supermarkecie czy w sklepie osiedlowym. Chcąc kupić mąkę orkiszową, trzeba się trochę bardziej wysilić. Jeżeli chodzi o sklepy stacjonarne, to najprościej ją znaleźć na dziale ze zdrową żywnością. Przeglądając ofertę sklepów internetowych, warto szczególną uwagę zwrócić na sklepy ze zdrową żywnością. W sklepach tego rodzaju nie powinno brakować takich produktów jak mąka orkiszowa. Zamówienie jej przez internet to najlepsza opcja, zwłaszcza dla osób, które w swojej najbliższej okolicy nie mają stacjonarnych sklepów dobrze zaopatrzonych w zdrową żywność.