Joga ćwiczenia odchudzające. Joga czy pilates?

089photoshootings / Pixabay

Joga i pilates to popularne rodzaje aktywności. Ich główną zaletą jest wpływ nie tylko na fizyczny wygląd ciała, ale również na organy wewnętrzne i ogólną kondycję. Które z nich wybrać?

Joga czy pilates

Jeśli zastanawiamy się, które z ćwiczeń – joga czy pilates będą dla nas odpowiednie, z pewnością powinniśmy spróbować obu z nich. Pilates ma za zadanie przede wszystkim wzmacnianie mięśni głębokich, joga z kolei wiąże się nie tylko z fizycznością, zaś z całą filozofią wywodzącą się z hinduizmu. Joga wprowadza także ćwiczenia oddechowe i medytacje – tylko tak kompleksowo uprawiając jogę możemy czerpać z niej największe korzyści.

Joga ćwiczenia odchudzające

Dynamiczna joga ćwiczenia odchudzające pozwala na szczególne efekty fizyczne. Intensywne i szybkie zmienianie pozycji, duża liczba powtórzeń każdego ćwiczenia oraz szybkie podejmowanie kolejnych prób wykonania trudniejszych asanów sprawia, że joga dynamiczna w dużej mierze wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej oraz modelowanie poszczególnych partii ciała.

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, które z ćwiczeń są lepsze i mogą przynieść większe korzyści. Z pewnością powinniśmy jednak wybierać aktywność, która sprawia nam większą przyjemność i poprawia samopoczucie.