Mata do jogi kauczukowa. Czym kierować się przy wyborze maty do jogi?

Ben_Kerckx / Pixabay

Mata do jogi jest najważniejszym (i w zasadzie jedynym niezbędnym) sprzętem do uprawiania tego sportu. Dobrze wykonana mata amortyzuje stawy podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń oraz zapobiega ślizganiu się stóp i dłoni. Słowem – zapewnia bezpieczeństwo. Jednak czym kierować się przy wyborze odpowiedniej dla nas maty?

Sprzęt do jogi

Sprzęt do jogi powinien być wybierany stricte pod rodzaj ćwiczeń. Dlatego właśnie dynamiczna odmiana jogi (nastawiona na modelowanie ciała i szybkie, intensywne przejścia) powinna charakteryzować się bardzo dużą przyczepnością także wilgotnego i ciepłego ciała. Tak duża przyczepność może być delikatnym minusem wśród osób, które preferują tradycyjne, powolne formy jogi.

Mata do jogi kauczukowa

Największą popularnością wśród mat cieszy się mata do jogi kauczukowa. Jest ona przede wszystkim bardzo trwała i odporna. Jej elastyczność sprawia, że nie pęka nawet pod wpływem ciepła. Często maty kauczukowe są dodatkowo powlekane materiałem. Musimy pamiętać, że powinien być on przystosowany do zajęć sportowych tak, by nie odparzył naszego ciała podczas ćwiczeń.