Bolstery – kilka słów o wałkach do jogi. Koc do jogi

rauschenberger / Pixabay

Podczas uprawiania jogi nie potrzebujemy wielu specjalistycznych akcesoriów. Oczywiście, mata jest jedynym całkowicie niezbędnym sprzętem, w który powinniśmy zainwestować nieco pieniędzy. Istnieją jednak sprzęty, które mogą się przydać początkującym oraz znacznie podnieść komfort wykonywanych ćwiczeń.

Bolster – wałek do jogi

Wałek do jogi służy przede wszystkim do podkładania pod brzuch lub kręgosłup by móc ułożyć ciało w konkretnej pozycji bez zbędnego obciążania kręgosłupa. Wałki do jogi zwykle wypełnione są drobnymi nasionami, dzięki którym dodatkowo nasze ciało jest delikatnie masowane. Do produkcji wałków do jogi zazwyczaj używa się naturalnych materiałów, które są zgodne z tą filozofią.

Koc do jogi – alternatywa dla początkujących

Osoby początkujące zamiast profesjonalnego bolstera mogą wykorzystać tańszy koc do jogi. Koc jest zdecydowanie bardziej uniwersalny: może służyć zarówno jako podkładka pod plecy i brzuch, jak i pod kolana przy dłuższym utrzymywaniu jednej pozycji. Koce do jogi produkowane są z wełny, dzięki czemu zapewniają odpowiednią amortyzacje oraz umożliwiają wykorzystywanie jednego produktu na wiele różnych sposobów.