Dbaj o swoją wątrobę zawczasu, a na pewno ona odwdzięczy się tobie w późniejszym dłuższym życiu.

Hans / Pixabay

Przeciwutleniające działanie owocu ostropestu jest przeciwzapalnie oraz zmniejsza syntezę cholesterolu, a także znacząco ogranicza utleniania się lipidów wątroby. Ma to ogromną zaletę w zapobieganiu powstawania zmian miażdżycowych. Liczne przeprowadzone badania wykazały: że przyjmowanie sylimaryny w sposób systematyczny -zwiększa zdolność regeneracji nerek oraz zapobiega rozpadowi czerwonych krwinek.

 

Jeden z wyizolowanych związków roślinnych -dokładnie taksyfolina. Prawdopodobnie również dość korzystnie wpływa na leczenie osteoporozy.

Jak używać preparatu ?

Jak powinna prawidłowo wyglądać, przebiegać ostropest kuracja ?

Roślina spotykana jest najczęściej w dwóch formach. Pierwszy rodzaj to ostropest plamisty, mielony i owoce tej rośliny.
Z owoców rośliny, z powodu wyglądających jej pospolicie kwiatów owocowych- nazywanych nasionami, można przygotować macerat. Macerat przygotowuje się poprzez zalanie go (surowca) zimną lub przegotowaną letnią wodą, niewrzącą. Miksturę należy pozostawić na kilkanaście godzin, najlepiej w zaciemnionym miejscu o stałej temperaturze. Z tak przygotowanego surowca powstanie wówczas śluzowaty, gęsty produkt. Jest on podobny do tego otrzymanego – kleju z nasion lnu,
Produkt w takiej postaci można przyjmować doustnie. Oprócz działań wymienionych wcześniej śluz będzie działał powlekająco również na układ pokarmowy człowieka, co znacząco wspomagające w czasie chorobie wrzodowej lub nadkwasocie żołądka (identyczne cechy lecznicze ma ostropest) Właściwości owocu ostropestu są niezwykle cenne. Warto wymienić, uwzględnić go we własnej codziennej swojej diecie. Należy też pamiętać, aby w taki sposób przyjmować ostropest maksymalnie przez trzy tygodnie. Gdyż nadmierne powleczenie śluzem może upośledzać wchłanianie związków odżywczych w światle przewodu pokarmowego do krwi. Poza tym „kleik” takiego rodzaju można zastosować na skórę w formie maseczki. Kleik sprawdzi równie dobrze w roli – naturalnego nawilżenia do suchej cery. Z mielonych owoców (zalecane: świeżo zmielonych, na przykład w młynku do kawy) można je później wykorzystać do przyprawienia naparu bądź nalewki, a ewentualnie użyć dodatku do wszelkiego rodzaju: kanapek, sałatek bądź sosów kulinarnych.

Dawkowanie preparatu

Zastosowanie preparatu, dla kogo przeznaczona jest ostropest kuracja

Ostropest plamisty – dawkowanie specyfiku:
W aptekach można bez problemu kupić bardzo wiele preparatów z wyciągiem z sylimaryny, a także całe lub zmielone nasiona ostropestu.
Warto pamiętać, o jednym: jeśli ktoś chce uzyskać jednolity efekt ochronny -dla komórek wątroby to kuracja musi trwać przez co najmniej minimum 3-miesięczny okres (czasu).
Już pierwsze efekty będą zauważalne na pewno już nieco wcześniej. Regularna dawka w jednej tabletce wynosi: 70 mg sylimaryny. Aczkolwiek według WHO (Światowa Organizacja Zdrowia), w celu uzyskania optymalnych wyników terapii kuracjusze stosujący preparat, powinni przyjmować od 200 do 400 mg sylimaryny dziennie w 2-3 cyklach dawkowania, co odpowiada zapotrzebowaniu- mniej więcej 12-15 gramom tego surowca.

Na zdrowie wątrobie, dobrze funkcjonująca i zadbana wątroba to komfortowe i spokojniejsze życie.