Chroń swoją skórę.

JillWellington / Pixabay

Nasza skóra każdego dnia narażona jest na działanie wielu szkodliwych czynników. Na niektóre z nich nie mamy żadnego wpływu, a przed innymi możemy się chronić. Jak zadbać o ochronę swojej skóry?
Codziennie stosuj mineralne filtry przeciwsłoneczne.

 

Mineralne filtry przeciwsłoneczne są wytwarzane z naturalnych składników z ziemi, takich jak tlenek cynku lub dwutlenek tytanu. Nie mają substancji chemicznych, które mogą powodować zaburzenia hormonalne lub szkodzić życiu morskiemu. Powinieneś używać kremu z filtrem każdego dnia. SPF 15 działa do codziennego użytku, a SPF 30 lub wyższy jest niezbędny do długiej ekspozycji na słońce.
Przestań palić. Palenie może uszkodzić kolagen i elastynę na twarzy, powodując przedwczesne starzenie się. Może również ograniczać przepływ krwi w skórze, zapewniając matowy wygląd. Poproś lekarza o pomoc w rzuceniu palenia.

 

Odparuj skórę. Napełnij rondel wodą i podgrzewaj, aż się zagotuje. Zdejmij z ognia i umieść na trójnogu lub ręczniku do naczyń. Usiądź z twarzą nad rondlem w odległości około 15-20 centymetrów i pozostań tak około 5-10 minut. Takie działanie pomoże otworzyć pory i poluzować zaskórniki na twarzy. Nie paruj twarzy częściej niż raz w tygodniu.
Wybierz kosmetyki wykonane z naturalnych składników. Przeczytaj uważnie etykiety składników makijażu. Kosmetyki będą miały wiele składników, ale niektóre chemikalia są dla ciebie gorsze niż inne. Podczas zakupów szukaj kosmetyków, które nie zawierają takich składników, jak: formaldehyd, octan butylu, octan metylu, wazelina, talk, parabeny, siarczan sodowolauretowy, glikol propylenowy czy ftalany..