Zadbaj o rzęsy

rottonara / Pixabay

Czarne, długie rzęsy dodają spojrzeniu wdzięku i uroku. Niestety, natura nie wszystkie kobiety obdarzyła w ciemną i bujną oprawę oczu. Najczęściej poszkodowane są blondynki, które z reguły mają jaśniejsze włosy.
Jeśli masz rzęsy zbyt rzadkie i krótkie, stosuj na co dzień specjalistyczne odżywki.

 

Wzmacniają one rzęsy, zagęszczają je, wydłużają, przyciemniają i nabłyszczają. Warto sięgać po kosmetyki, które w składzie zawierają oleje, prowitaminę B5 i witaminę E, kwas hialuronowy, wyciąg z aloesu. Aby przyniosły oczekiwane rezultaty, należy je stosować regularnie przez kilka tygodni lub miesięcy. Odżywki, serum czy balsam nakłada się na dokładnie oczyszczone rzęsy rano i wieczorem. Na rynku kosmetycznym dostępna jest gotowa odżywka do rzęs z bimatoprostem, którą nakłada się cieniutkim pędzelkiem u nasady rzęs. Wadą takiej odżywki jest dość wysoka cena i możliwość podrażnienia oczu.
Dobre rezultaty daje również stosowanie domowej odżywki z oleju rycynowego i żelu aloesowego. W tym celu wymieszaj bardzo starannie dziesięć kropli płynnej witaminy E, pięć kropli oleju rycynowego oraz pięć kropli żelu aloesowego. Odżywkę stosuj codziennie przed snem na oczyszczone i osuszone rzęsy.