Depresja choroba cywilizacyjna.

HolgersFotografie / Pixabay

Depresja to choroba z którą zmaga się bardzo wielu ludzi, ale trudno niektórym o niej mówić. Zaburza cały porządek codziennego życia. Osoby z depresją cały czas odczuwają smutek, przygnębienie które nie ma sensownej i bliżej wytłumaczalnej przyczyny.

 

Ludzie z depresją zostają pozbawieni energii życiowej, mają problemy z najprostszymi czynnościami w życiu codziennym, pozytywnym myśleniem i emocjami. Wszystko przestaje mieć znaczenie. Najbardziej widocznym objawem tej choroby jest zaburzenie snu, może się pojawić też zmęczenie fizyczne. Osoby chore nie odczuwają radości a pojawia się lęk. Depresja może zdarzyć się każdemu, zdrowej osobie z ambicjami, radzącej sobie w życiu. Czynnikiem który często wywołuje chorobę jest stres zaburzający gospodarkę hormonalną.

 

Żyjemy wszyscy pod presją, żeby wykonać wszystkie obowiązki, zadania poradzić z rosnącymi problemami, sprawami. Na tę chorobę częściej zapadają kobiety niż mężczyźni. Kobiety zwłaszcza podczas menopauzy są narażone na depresję bo zachodzą różne procesy, które zaburzają gospodarkę hormonalną. W leczeniu nie zawsze stosuje się lekarstwa, czasem lekarz zaleci aktywność fizyczną, przebywanie na świeżym powietrzu i dużo słońca. Ale czasem trzeba wdrożyć leczenie farmakologiczne. Jest jeszcze jeden sposób, a mianowicie terapia.