Jak radzić sobie z potem?

Hans / Pixabay

Potliwość ciała jest czymś absolutnie naturalnym, ale oczywiście nieprzyjemnym. Pocenie się ciała nie należy do przyjemnych, gdy np. załatwiamy bardzo ważne sprawy dotyczące naszej kariery. Jak radzić sobie z potem? Odpowiedzi jednoznacznej na to pytanie nie ma, ponieważ każde ciało z osobna jest inne i nie da się podać jednego idealnego sposobu dla wszystkich ludzi.

 

Jeśli występuje u Ciebie nadmierna potliwość, której nie jesteś w stanie w żaden sposób zmniejszyć – powinieneś odwiedzić lekarza, a on z pewnością powie Ci, co powinieneś zrobić, aby poczuć komfort. Dezodoranty i antyperspiranty są dobre w walce z potem, ale tak naprawdę tylko na pewien czas. Antyperspirant blokuje pot, który normalnie by się wydalał. Dezodorant służy bardziej nadaniu zapachu naszemu ciału, jego odświeżeniu. Nie jest on więc dobrym rozwiązaniem na dłuższy czas.

 

Jeśli męczy Cię nadmierna potliwość, to w pierwszym kroku powinieneś spróbować właśnie antyperspirantu. Mycie ciała jest bardzo ważne, ale niestety wiele osób nie myje się, nie zdając sobie sprawy z tego, na co się naraża. Pot, który nie zostanie zmyty – wytwarza jeszcze większy nieprzyjemny zapach, a dodatkowo jest to idealne miejsce do rozwoju bakterii. Jeśli chcemy tego uniknąć, to koniecznie należy brać codzienne prysznice. W gorętsze dni warto myć się w letniej wodzie, a nie zimnej – w ten sposób wydzielanie potu się zmniejszy. Jak radzić sobie z potem? Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu nikt już nie będzie miał żadnych wątpliwości odnośnie tego, co należy zrobić, aby odpowiednio zadbać o swoje ciało.