Zawsze na nas czeka – nocna apteka!

jarmoluk / Pixabay

Jedną z lepszych stron życia w dużym mieście, a jest ich jednak trochę, jest dostępność do aptek, zwłaszcza tych, które oferują swoje usługi także nocą. Może wydawać się to zbytkiem, ale ten, kto pilnie potrzebował leku w środku nocy – przeciwbólowego, przeciwgorączkowego, antybiotyku i tak dalej – doskonale wie, jakim wspaniałym takie miejsce jest przybytkiem.

 

Niby zwyczajna, a jednak – apteka. Warszawa sprawia, że już niejednemu uratowała zdrowie, a na pewno dobre samopoczucie dzięki temu, że można było zaopatrzyć się w potrzebny lek. Nocne życie przecież bywa często dość kolorowo, a do rana jeszcze długa droga… A przecież każdemu może się zdarzyć niemiła biegunka, zgaga, podbicie oka, nawet brak środków antykoncepcyjnych, wtedy wszystkie drogi prowadzą do punktu: apteka, Warszawa z tego powodu oferuje tych działających nocą dość wiele.

 

Jedynym ich mankamentem są… stawki nocne, które oczywiście, z oczywistych względów, są wyższe niż te dzienne no… kto, by się spodziewał, kolejki! Miejsce takie czasem przypomina nie punkt farmaceutyczny, a sklep nocny. Można by zapytać: to apteka? Warszawa odpowie: tak!