Gdzie i jak zrobić siłownię w domu?

Sapper_Designs / Pixabay

Bez względu na to, czy masz pokój, możesz poświęcić na miejsce do uprawiania sportu czy chcesz wykorzystać inne zakamarki swojego mieszkania, udzielamy kilku porad, aby znaleźć idealne miejsce i stworzyć w domu kącik sportowy.

1. W dedykowanym pomieszczeniu domowa siłownia.

Oczywiście idealnym rozwiązaniem, gdy chcesz urządzić w swoim domu kącik sportowy, jest poświęcenie mu całego pomieszczenia. Zwłaszcza jeśli chcesz pracować ze sprzętem kardio, który często jest nieporęczny. Ale żeby to zrobić, musisz mieć dobrą wysokość sufitu, zwłaszcza jeśli chcesz mieć ławkę do ważenia, rower do ćwiczeń, stojak do przysiadów… Pomyśl więc o sprawdzeniu wysokości sprzętu i urządzeń, w które chcesz zainwestować, zanim znajdziesz dla nich miejsce. W każdym razie, zaletą pokoju dedykowanego do uprawiania sportu jest to, że można popchnąć koncepcję do końca, czerpiąc inspirację z prawdziwych hal sportowych. Więc nie zapomnij zainstalować lustra, aby mieć oko na swoje postępy, a także telewizora lub zestawu audio, aby zmotywować Cię muzyką lub wirtualnym trenerem).

jak zrobić siłownie w domu

2. W salonie lub sypialni

Jeśli nie masz miejsca na wydzielony pokój, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ustawić strefę sportową w rogu salonu, sypialni, a nawet biura! Oczywiście nie będziecie w stanie pracować z dużym sprzętem, ale na szczęście jest wiele małych urządzeń, których wydajność jest dobrze sprawdzona i które nie zajmują wcale miejsca. Tak jest w przypadku skakanki, gumek, hantli, czajników, a nawet zestawu TRX, który można łatwo zawiesić na drzwiach wewnętrznych). A dlaczego nie użyć ściany do instalacji ściany wspinaczkowej?

3. Na korytarzu.

Jeśli naprawdę nie masz dużo miejsca na kącik sportowy w swoim domu, zoptymalizuj każdy zakamarek swojego wnętrza. Można na przykład skorzystać z przestrzeni korytarza lub lądowiska. Wszystko czego potrzebujesz to wystarczająca ilość miejsca (co najmniej 50 cm do łatwego poruszania się), aby umieścić matę do jogi i wykonać kilka ćwiczeń fitness i siłowych! Najważniejsze jest, aby zoptymalizować przestrzeń magazynową tak, aby nie kolidowała z resztą czasu. Kosz do przechowywania mat do jogi i modułowa półka z kostkami do przechowywania sprzętu i to wszystko!

siłownia w mieszkaniu

4. Na strychu lub w piwnicy

Planując teren sportowy w domu, często myślimy o zapomnianych pomieszczeniach, takich jak strychy i piwnice. To bardzo dobry pomysł, pod warunkiem, że te pomieszczenia są dobrze wentylowane! Rzeczywiście, dla twojego dobrego samopoczucia, musisz koniecznie ograniczyć poziom wilgotności. A ze względu na logikę komfortu, dobra wentylacja jest konieczna, aby wyeliminować nieprzyjemne zapachy potu. Ideałem jest posiadanie okna do wietrzenia lub zainstalowanie odwracalnego systemu klimatyzacji, tak aby można było cieszyć się swoim terenem sportowym przez cały rok!