Joga Józefosław. Najpopularniejsze rodzaje jogi. Joga rodzaje

jeviniya / Pixabay

Joga to coraz bardziej popularniejszy sport, który doceniają tysiące Polaków. Wpływ zarówno na zdrowie, jak i urodę oraz umysł sprawia, że zajęcia jogi coraz chętniej są organizowane w niemal wszystkich klubach fitness.

Joga rodzaje

Jogę możemy podzielić na dynamiczną i statyczną. Dynamiczna joga rodzaje posiada dwa podstawowe: najbardziej intensywną i wymagającą Ashtangę oraz nieco lżejszą Vinyasę. Joga statyczna to przede wszystkim styl Yin – wyjątkowo relaksujący, powolny, skupiający się przede wszystkim na oddechu i utrzymywaniu odpowiednich pozycji. Najwolniejszą wersją jogi jest Kunadalini, która skupia się na medytacji i wygłaszaniu mantr, zwykle praktykowana jest przez bardzo zaawansowanych joginów, którzy osiągnęli dużą wprawę w bardziej dynamicznych formach jogi i chcą skupić się przede wszystkim na duchowości.

Joga Józefosław

Jeśli szukamy zajęć takich jak dynamiczna joga Józefosław oferuje przede wszystkim zajęcia z Vinyasy. W większych miejscowościach w województwie możemy znaleźć również zaawansowaną Ashtangę oraz statyczne style jogi, dzięki czemu z pewnością dostosujemy poziom zajęć i nasze prywatne oczekiwania oraz potrzeby do charakteru zajęć.