Poznaj siebie i kupuj bez ograniczeń

2092512 / Pixabay

Żyjemy w czasach, gdzie kupowanie ubrań przez internet jest coraz bardziej popularne. Dzieje się tak z wielu powodów. Mamy coraz mniej czasu na chodzenie po sklepach lub zwyczajnie ograniczony dostęp do sklepów z wielkim wyborem kreacji. Na przeciw wychodzi nam portale internetowe, dzięki którym możemy kupić praktycznie wszystko, co nas interesuje od bielizny poprzez spodnie, sukienki i kreacje wieczorowe. Problemem może się okazać jednak dokładność niektórych rozmiarów, dlatego warto zwracać uwagę na dokładny rozpis rozmiarów. W tym celu trzeba też dokładnie zmierzyć segmenty swojego ciała, co pomoże dobrze dobrać do nas ubranie. Ta wiedza przydaje się też, kiedy chcemy kontrolować zmiany naszej sylwetki podczas diety lub ćwiczeń.

Dlaczego warto mierzyć obwód naszej sylwetki?

Mierzenie obwodów sylwetki wydaje się być intuicyjne, ale niekoniecznie jest to prawda. Spójrzmy na prosty przykład : mierzenie klatki piersiowej u kobiet. Każda z pań ma inną figurę, więc jeden rozmiar koszulki może układać się inaczej na każdej z kobiet. Warto zatem znać obwód klatki piersiowej i wiedzieć, jak go zmierzyć, a zwrot wymarzonych i zamówionych ubrań nie będzie konieczny.

Jak zmierzyć obwód klatki piersiowej

Warto poprosić inną osobę o pomoc. Dzięki temu metr krawiecki, który posłuży nam do tego zadania, będzie się układał prawidłowo. Należy zmierzyć obwód na wdechu i przykładając równo metr krawiecki na linii sutków. Osoba pobierająca pomiar powinna zmierzyć obwód 3 razy i wyciągnąć średnią z otrzymanych pomiarów. Dzięki temu otrzymamy wiarygodny pomiar, którym będziemy mogli sugerować się podczas internetowych zakupów.

Rady dla trenujących

Jeśli regularnie ćwiczysz i mierzysz poszczególne segmenty ciała, by dowiedzieć się, jakie są rezultaty twoich aktywności wystarczy, że zmierzysz w podany powyżej sposób obwód klatki piersiowej co dwa tygodnie. Pomiar warto pobrać w porannej porze i zapisywać do przygotowanej wcześniej tabelki, która pomoże porównać późnej wyniki i podsumować postępy.