Antyperspirant i dezodorant.

A1_Moments_AU / Pixabay

Zachowanie świeżości ciała, w szczególności podczas upałów – jest bardzo trudne. Co należy więc robić, aby cieszyć się czystym i zawsze świeżym ciałem, w szczególności pod pachami. Skóra pod pachami jest narażona nie tylko na pot. Niektóre kosmetyki posiadają drażniące dla niej substancje, dlatego staje się ona czasem przesuszona i wrażliwa.

 

Antyperspirant został stworzony po to, aby blokować nadmierną produkcję potu. W przypadku większości kosmetyków gruczoły potowe są blokowane przez dany środek, więc wydostanie się potu jest mniej możliwe. Antyperspiranty mogą występować w kilku postaciach. Najpopularniejszymi są jednak kulka oraz specjalny spray. Dezodorant w głównej mierze został stworzony po to, aby nadać przyjemniejszemu zapachowi ciału. W życiu człowieka dzieje się wiele stresujących i denerwujących sytuacji, podczas których wydalanie potu przez organizm jest szczególnie zwiększone.

 

Pot wydalany jest także przez organizm po to, aby go ochładzać. Antyperspirant w kulce występuje w mniejszej buteleczce lub większej. Z racji małego opakowania bez większych problemów można go przenosić w torbie w dowolne miejsce. Nie tylko kobiety noszą ze sobą kosmetyki – mężczyźni także mogą nosić ze sobą własne środki do walki z nieprzyjemnym zapachem swojego ciała. Dezodorant służy odświeżaniu zapachu ciału. Można go stosować także na inne obszary ciała, a nie tylko na skórę pod pachami. Jednak nie jest to możliwe w przypadku wszystkich kosmetyków dostępnych na rynku.