Trening na wszystkie partie mięśni

Pexels / Pixabay

Wiele osób chce by ich ciało było zadbane i fizycznie atrakcyjne – tężyzna fizyczna, dobra kondycja, silne i dobrze zbudowane mięśnie nie tylko wzbudzają podziw i ładnie wyglądają ale również sprawiają, że mamy więcej siły i lepiej się czujemy. Często jednak nie wiemy, jak zacząć właściwe treningi oraz co zrobić, żeby zwiększyć swoją kondycję i poprawić stan naszych mięśni. Wielu zaczynającym swą przygodę z treningami brakuje również konsekwencji przez co początkowe postanowienia o regularnych i intensywnych treningach kończą się niepowodzeniem. Właściwym rozwiązaniem jest zatem opracowanie skutecznego treningu, który będzie dopasowany do naszych indywidualnych preferencji, kondycji, stanu zdrowia oraz tego, co chcemy osiągnąć. Również w Internecie znajdziemy wiele pomysłów na treningi. Szczególnie ciekawe są fora internetowe, na których uczestnicy dzielą się swoimi uwagami i wrażeniami z treningów. Chociaż nie istnieje uniwersalny trening idealny to jednak warto wybrać taki, który przyniesie nam możliwie najwięcej korzyści. Takim okazuje się być trening push legs (“odpychanie” i “nogi”). Często również opiera się on na jeszcze jednym filarze czyli pull (“przyciąganie”).

Na czym polega

Trening może być wykonywany w wersji trzydniowej lub czterodniowej. Spotyka się również wersję skróconą – dwudniową. Trening trzydniowy zakłada trenowanie wszystkich partii mięśniowych.
W czasie odpychania czyli “push” wykonujemy ćwiczenia polegające na użyciu siły i odpychaniu ciężaru. Trenujemy wówczas takie grupy mięśni jak mięśnie klatki piersiowej, barków czy triceps.
Etap “legs” zakłada ćwiczenia nóg i mięśni pośladków, ud oraz łydek.
Trening “pull” (przyciąganie) to z kolei ćwiczenia polegające na przyciąganiu ciężaru do siebie. Trenujemy wówczas takie mięśnie jak: biceps, mięśnie pleców, przedramion, mięśnie tylne naramienne.

Kiedy wykonywać

Ten trening można wykonywać bez względu na to w jakim okresie się obecnie znajdujemy. Nie ma więc znaczenia czy budujemy masę mięśniową, redukujemy tkankę tłuszczową czy zwiększamy siłę. Trening jest tak dobrany, że można korzystać z niego w każdym momencie.