Nadciśnienie tętnicze – objawy i sposoby leczenia

Myriams-Fotos / Pixabay

Jedną z najczęściej występujących chorób współczesnego świata jest nadciśnienie tętnicze. Warto z tego powodu sprawdzić jakie są jego przyczyny, jak i sposoby jego leczenia. W końcu może się okazać, że pewne objawy dotycząc i nas.

Objawy nadciśnienia tętniczego

Prawidłowe ciśnienie tętnicze u człowieka to 120/80, chociaż zdarzają się odstępstwa od tej normy, dlatego też warto poznać objawy nadciśnienia tętniczego. Charakteryzuje się ono uczuciem ucisku w głowie (lub okazjonalnego i tępego bólu głowy), zawroty głowy, zmęczenie , krwawienie z nosa, zaburzenia snu, nerwowość i duszności. Jeśli obserwujemy u sobie kilka z tych własnie problemów warto skonsultować się z lekarzem.

Sposoby leczenia

U większości osób nie potrzeba wprowadzania specjalistycznych leków, wystarczy wprowadzenie zdrowych nawyków. W wielu przypadkach jest to walka z otyłością, wprowadzenie diety z obniżoną zawartością soli, podjęcie aktywności fizycznej ( która dodatkowo wspiera odchudzanie). Warto również pomyśleć o rzuceniu palenia czy alkoholu, a także o unikaniu stresu. Wszystkie te zabiegi na pewno pomogą nam obniżyć ciśnienie tętnicze.
Jednak gdy nie możemy wprowadzić tych zmian w naszym życiu, to warto pomyśleć dodatkowej suplementacji. W takim przypadku na pewno sprawdzi się presuren cardio. To suplement diety o kompleksowym działaniu, który wspomoże naszą walkę o zdrowie w przypadku objawów nadciśnienia tętniczego. W końcu to właśnie nasze zdrowie powinno być dla nas najważniejsze.