To Superman? To Spiderman? Nie, to chirurg!

sasint / Pixabay

To jedna z tych specjalizacji, ze wszystkich specjalizacji medycznych, która cieszy się największą renomą. Nic w tym dziwnego.

 

Jest to zajęcie, które wymaga nie tylko wielkich umiejętności, wiedzy, charakteru i opanowania, ale także… samozaparcia i wielkiej siły: tak psychicznej, jak fizycznej. Taki właśnie powinien być dobry chirurg. Warszawa może pochwalić się wieloma specjalistami w tej dziedzinie. I nie chodzi tu jedynie o chirurgów plastycznych, ale również o tych, którzy na co dzień dokonują rzeczy niemożliwych – przynajmniej z punktu widzenia zwykłego śmiertelnika.

 

Kto choć raz nie marzył o tym, by być jak chirurg? Warszawa na pewno zachęca do takich marzeń swoich studentów medycyny. Ale nawet zwykły człowiek przynajmniej raz był w swoich marzeniach superbohaterem – kimś, kto siłą charakteru i nadludzkimi wręcz umiejętnościami, a przy tym z niezwykłą lekkością i oddaniem, ratuje komuś życie. Nawet zwykły człowiek choć raz w życiu chciał być jak Superman, Spiderman albo… chirurg, Warszawa czy Nowy Jork, bez różnicy.