Farby akrylowe i olejne.

PeterKraayvanger / Pixabay

Malowanie nie należy do najłatwiejszych czynności, ale z pewnością jest to bardzo ciekawe i rozwijające zajęcie. Kreatywność bardzo pomaga podczas tworzenia. Farby akrylowe to farby, które będą idealne dla wszystkich osób, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z malowaniem oraz oczywiście dla osób, które kontynuują pracę nad swoją sztuką.

 

Ten rodzaj farb jest bardzo chętnie wykorzystywany przez większość, ponieważ bardzo szybko schną. Farby olejne są drugim najczęściej stosowanym rodzajem farb podczas zajęć plastycznych. Dzięki nim można uzyskać bardzo dobre efekty wizualne. Jednak ich największym minusem jest to, że schną w bardzo długim czasie. Czasami cienkie warstwy mogą schnąć nawet kilka dni. Plusem tego jest natomiast to, że malarz ma dość dużo czasu na to, aby zmienić coś w swoim obrazie, ponieważ farba jeszcze nie wyschnęła.

 

Pędzle do malowania to bardzo obszerny temat, ponieważ w sklepach plastycznych można znaleźć wiele bardzo różnych pędzli i akcesoriów do malowania. Ceny także są bardzo zróżnicowane. Niemniej jednak na początku swojej przygody z malowaniem warto zastanowić się nad pędzlami ze średniej półki cenowej. Nie warto przepłacać, ponieważ najdroższe akcesoria rzadko okazują się lepsze od tych droższych. Farby akrylowe występują pod różnymi wariantami ilościowymi. Różnią się one także kryciem. Najtańsze farby mają bardzo małe krycie – te droższe wyróżniają się natomiast większym kryciem. Na początku nie warto przepłacać na najdroższe farby.