Widoczne naczynka? – walcz z nimi

ivanovgood / Pixabay

Skóra naczynkowa

Cechami charakterystycznymi tego rodzaju cery jest powstawanie czerwonych śladów, które przypominają nitki na skórze. Skóra często jest zaczerwieniona, powstawanie naczynek może przyczyniać się do powstawania trądziku. Przyczyną skóry naczynkowej jest najczęściej estrogen, który działa rozluźniająco na mięśnie twarzy. Skóra naczynkowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Pielęgnacja skóry naczynkowej

Jak pielęgnować skórę naczynkową? Oto kilka cennych rad:

  1. Stosuj składniki, które łagodzą stan zapalny. Tego typu kosmetyki powinny zawierać w składzie witaminę A, C oraz E. Również kosmetyki różane doskonale sprawdzają się w pielęgnacji cery naczynkowej.
  2. Pamiętaj o codziennym oczyszczaniu twarzy. Jest to bardzo ważne, nie można pomijać tego kroku pielęgnacji. Skóra powinna być dokładnie i codziennie oczyszczana z makijażu, jego resztek i innych zanieczyszczeń. Stosuj delikatne produktu. Najlepiej sprawdzą się te z naturalnym składem, warto również stosować produkty hipoalergiczne.
  3. Tonizuj – dla lepszego efektu oczyszczenia.
  4. Peeling – powinno się go wykonywać od 2 do 3 razy w tygodniu.
  5. Maska – warto zastosować ją chociaż od czasu do czasu. Dzięki maseczkom skóra staje się nawilżona i zregenerowana.

Do pielęgnacji cery naczynkowej warto wybierać kosmetyki, które mają naturalny skład. Tego typu produkty nie podrażniają cery, o czym trzeba pamiętać. Poza odpowiednią pielęgnacją warto również zadbać o odpowiednią dietę, bogatą w witaminy A, C, E oraz K. Takie działanie przyniesie najlepsze efekty.

Podsumowanie

Skóra naczynkowa to częsty problem kobiet, jednak mężczyźni również mają do niej skłonność. Ważna jest odpowiednie oczyszczanie i pielęgnacja skóry. Należy o tym pamiętać codziennie. Warto stosować kosmetyki przeznaczone do cery naczynkowej, uważnie czytać ich skład. Najlepszym wyborem są kosmetyki o naturalnym składzie. Taki skład jest bezpieczny i nie powoduje reakcji alergicznych. Dieta bogata w witaminy A, C, E oraz K, również pomoże w zadbaniu o lepszy wygląd cery.