Walczymy z nadciśnieniem

stevepb / Pixabay

Podwyższone ciśnienie tętnicze jest najczęściej sygnałem wysyłanym przez nasze ciało że coś jest nie tak. Oprócz podjęcia radykalnych czasem kroków i zmiany stylu życia, warto jest wspomóc nasz organizm w walce z podwyższonym ciśnieniem stosując preparaty z głogu.

Głóg jest popularną rośliną ogrodową. Uprawiany jest bądź jako żywopłot lub samodzielne, nieduże drzewo. Ze względu na swoją odporność bardzo często spotykany jest na miejskich skwerach. Owoce głogu dzięki zawartości flawonoidów działają wspomagająco przy podwyższonym ciśnieniu i nadciśnieniu. Flawonoidy pomagają rozkurczyć naczynia krwionośne i ułatwiają dopływ natlenionej krwi do serca.

Zawarte w owocach głogu procyjanidy skutecznie pomagają obniżyć ciśnienie krwi. Głóg można stosować nie tylko przy nadciśnieniu ale także jako łagodny środek przeciwbólowy. Natomiast wyciąg alkoholowy z głogu wykazuje działanie uspakajające.
Osoby zmagające się z podwyższonym ciśnieniem lub z nadciśnieniem powinny, po konsultacji z lekarzem, sięgnąć po preparaty zawierające głóg.