Dobieramy sukienkę do rodzaju figury – na co zwrócić uwagę?

Sukienka jest najbardziej kobiecym strojem, który może podkreślić urodę i walory każdej z pań. Dobór odpowiednich dodatków może sprawić, że jeden model sprawdzi się przy wielu okazjach. Często jednak wiele z nas nie wie, jaki rodzaj sukienek pasuje do konkretnej budowy ciała. A jak się okazuje, jest to już połowa sukcesu, gdyż idealnie dobrany model pomoże ukryć niedoskonałości oraz podkreślić atuty każdej z figur.

  1. Figura Gruszka a idealna sukienka
  2. Najlepsza sukienka dla figury w kształcie klepsydry
  3. Figura Jabłko – jak dobrać sukienkę?
  4. Figura Prostokąt – jaka sukienka będzie najlepsza?

W poniższym artykule podpowiadamy, jakie rodzaje sukienek sprawdzą się przy najczęściej występujących damskich figurach.

Figura gruszka a idealna sukienka

Kobiety posiadające figurę w kształcie gruszki, charakteryzują się długą talią, małym biustem, płaskim brzuchem, szerokimi biodrami oraz masywnymi nogami. Te panie świetnie wyglądają w sukienkach kopertowych, tunikach lub też luźnych sukienkach koszulowych. Wąska talia zasługuje na podkreślenie, a do tego idealnie sprawdzą się modele wiązane w pasie. Aby nieco zniwelować masywny dół ciała, sukienka powinna mieć nieco rozkloszowany dół. Pozwoli to na ukrycie szerszych bioder. Dobrym wyborem mogą być Mango sukienki, wśród których każda z pań z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Aby odwrócić uwagę od niewielkiego biustu, polecane są modele sukienek, które posiadają wzory oraz zdobienia na górnej części ciała. W ten sposób sylwetka równoważy się, a osoba ją nosząca może podkreślić swoje wszystkie walory.

Najlepsza sukienka dla figury w kształcie klepsydry

Kobiety mające figurę klepsydrę posiadają wąską talię, duże piersi, szerokie biodra oraz wydatne uda. Szukając swego idealnego fasonu, warto zainspirować się latami 50-tymi oraz 60-tymi. Sukienki te charakteryzowały się mocno dopasowaną talią, obcisłą górą oraz nieco rozkloszowanym dołem. Taki wybór będzie idealny dla kobiet o tym typie budowy – biust i talia są podkreślone, zaś brzuch delikatnie spłaszczony. Panie klepsydry mogą eksperymentować z kolorami, plisami oraz printami w dowolnym sposób.

Figura Jabłko – jak dobrać sukienkę?

Przedstawicielki płci pięknej, które mają figurę typu jabłko, cechują się piersiami średniej wielkości, brzuchem, który jest nieco większy od piersi, płaską pupą oraz szczupłymi nogami. Odpowiednio dobrana sukienka powinna eksponować najwyższą cześć sylwetki, przez co możliwe jest ukrycie braku wyraźnego wcięcia w talii. W tym przypadku sprawdzą się modele empirowe, czyli te, które są zwężane pod biustem, tworząc w ten sposób linię talii. Ten krój może także optycznie wydłużyć sylwetkę, co jest wskazane dla pań o figurze jabłka.

Dobrym wyborem będzie także sukienka kopertowa z dekoltem w szpic czy też sukienka glamour, które pomogą w wysmukleniu górnych partii ciała.

Figura Prostokąt – jaka sukienka będzie najlepsza?

Figura w kształcie prostokąta lub też inaczej kolumny, odznacza się biustem o średniej wielkości, niewielkim brzuchem, brakiem talii, biodrami średniej wielkości oraz płaską pupą. Ten rodzaj budowy cechuje się tym, że większość sukienek leży na nim naprawdę dobrze. Warto jednak mieć na względzie, by wybierać takie modele, które mogą dodać kobiecych kształtów. Panie o tej budowie mogą cieszyć się tym faktem, że każda dopasowana sukienka, będzie na nich wyglądała dobrze. Sprawdzą się także sukienki z falbanami, aplikacjami lub paskami na wysokości talii i biustu, które mogą okazać się pomocne do zaokrąglenia sylwetki.