Odnowa skóry na wiosnę

JillWellington / Pixabay

Nasza skóra po zimie potrzebuje odpowiedniej regeneracji. W tym czasie trzeba ją regularnie oczyszczać i używać produktów głęboko nawilżających. Kiedy nie stać nas na drogie zabiegi u kosmetyczki, w domowym zaciszu możemy urządzić mini SPA. Nie potrzebujemy do tego celu bardzo drogich kosmetyków, często wystarczą nam składniki, które posiadamy w kuchni.

 

W drogeriach natomiast dostępne są maseczki na twarz, które nie zrujnują naszego budżetu i dadzą niesamowite efekty. Maseczki pod względem składu są znacznie treściwsze od kremów. Dzięki maksymalnie skoncentrowanej ilości składników odżywczych szybko polepszają kondycję naszej cery. Ich zaletą jest także sposób użycia. Wystarczy nałożyć je na twarz i po około 10-20 minutach zmyć wodą. Czas ten możemy wykorzystać na relaks lub wykonywać zwykłe codzienne obowiązki. Ostatnio coraz popularniejsze są maseczki w płachcie.

 

Bawełniany płat wycięty w kształt twarzy nasączony jest cennymi substancjami odżywczymi. Wystarczy delikatnie rozłożyć materiał, położyć na twarz i po wyznaczonym czasie zdjąć, a resztki maseczki delikatnie wklepać w twarz. Dzięki temu nasza cera otrzyma maksymalną dawkę substancji nawilżających. Maski w płachcie są jednorazowe, dzięki temu nie marnujemy produktu. Ceny takich maseczek wahają się zazwyczaj od kilku do kilkunastu złotych za sztukę.