Joga – jak zacząć ćwiczyć? Joga marki sprzętu, gimnastyka

jane_lopatkina / Pixabay

Joga posiada coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego – to w końcu uniwersalne ćwiczenia, które wzmacniają ciało i ducha. Jak rozpocząć ćwiczenia jogi? Postaramy się w kilku zdaniach odpowiedzieć na to pytanie.

Joga marki sprzętu

Do rozpoczęcia ćwiczeń jogi potrzebujemy jedynie metę, wygodny strój oraz ręcznik. Z czasem przyda nam się także pasek do jogi, możemy zamienić ręcznik na profesjonalny bolster. W trakcie swojej przygody z jogą będziemy poznawać kolejne style, być może do niektórych ćwiczeń przydadzą nam się dodatkowe akcesoria (np. obciążenie w postaci lekkich hantli). Jeśli chodzi o joga marki na polskim rynku istnieją w największych sklepach sportowych, dzięki czemu bez problemu znajdziemy niezbędne akcesoria.

Joga gimnastyka – jak zacząć?

Na początek możemy zacząć ćwiczyć na zajęciach w klubie fitness, co jest bezpieczniejszym rozwiązaniem. Dzięki pracy z instruktorem unikniemy błędów, które mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Joga gimnastyka w późniejszym czasie, gdy już poznamy podstawowe asany i techniki, może być wykonywana także w domu.