Perfumetki sephora – potęga zapachu

purplegillian / Pixabay

Ludzki organizm ma niesamowitą właściwość odbierania przeróżnych bodźców. Codziennie docierają one do człowieka nawet w setnych ilościach. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo one na ludzkość oddziałują. Wielozmysłowe poznawanie świata, pozwala nam przeżywać daną chwilę w pełni. Po samym tylko zapachu możemy przenieść się w krainę wspomnieć, nawet tych bardzo odległych. Niektóre nuty zapachowe są tak charakterystyczne, że kojarzą się tylko z daną osobą, czy miejscem, niezależnie od tego, gdzie ją na nowo poczujemy.

Perfumetka sephora – Trudna sztuka wyboru perfum

Potęga zapachu jest przeogromna, często już na wstępie daje dużo informacji o nowopoznanej osobie. Warto zatem postawić na takie perfumy, które do nas pasują.
Perfumy najlepiej wybierać od rana. Wtedy nos nie jest zmęczony, a zmysły są bardziej uważne. Postaw na jakość, nie na ilość. Za jednym razem powąchaj maksymalnie 5 zapachów. Zrób testy na skórze, świetnie sprawdzi się tutaj perfumetka sephora i dopiero po upływie dłuższej chwili sprawdź, jakie masz odczucia. Pamiętaj, że zapach, który tak pasuje do przyjaciółki, niekoniecznie będzie pasował na Twojej skórze.
Zanim zdecydujesz się na pełnowymiarowy flakonik produktu, postaw najpierw na mniejsze opakowanie. Perfumetka sephora to dobre rozwiązanie dla osoby, która jeszcze nie jest pewna wyboru. Możesz przetestować w ten sposób zapach na co dzień.

Nuty zapachowe

Perfumetki sephora zawierają w sobie przeróżne nuty zapachowe. Zanim zdecydujemy się na zakup jednej z nich, warto poznać podstawy doboru zapachu.
Wyróżnia się 12 głównych nut, dostępnych we flakonach: kwiatowe, cytrusowe, drzewne, orientalne, szyprowe, skórzane, wodne, zielone, paprociowe, aldehydowe, owocowe, ziołowe. Każda z nich jest odpowiednio dodawana do pojemnika w odpowiednich proporcjach. Znawcy skupiają się także na nutach, które występują etapowo: głowy (15-20 min), serca (30 min.-2 godz.) i bazowa (utrzymuje się do kilkunastu godz.).

Przyciąganie poprzez zapach

Feromony są siłą przyciągającą zakochanych ku sobie. Wiedzą to nie tylko potężne koncerny perfumiarskie, ale i miliony użytkowników. Nawet filmowcy często wykorzystują wątek zapachu w scenach filmowych. Nie jeden autor kryminałów zbudował fabułę zbrodni na samym tylko zmyśle powonienia głównego bohatera. Twórcy reklam z powodzeniem wykorzystują magnetyzm przyciągania za pomocą perfum w swoich dziełach. Niejednokrotnie dotknięta strzałą Amora kobieta potrafi dokładnie odnaleźć w drogerii zapach, którym pachnie jej mężczyzna. Panowie także, nawet jeśli tego nie mówią, reagują na perfumy, którymi pachną ich ukochane. Reagują na nuty wiodące. W trakcie drobnych pieszczot wtulają się we włosy partnerki.
Perfumetki sephora często polecane są jako prezent dla ukochanej osoby. Nawet taki drobny, ale osobisty podarunek sprawi, że romantyczna atmosfera utrzyma się na dłużej. Warto dbać rozpieszczać swojego partnera, czy partnerkę.