Makijaż oczu wykonany kredką.

1871454 / Pixabay

Jak się okazuje, wiedza o odpowiednim makijażu oka nie jest do końca powszechna. Istnieje wiele kobiet, które chcą wykonać makijaż oka, jednak nie wiedzą, jak profesjonalnie to wykonać, aby nadać oczom pożądany kształt i uzyskać zamierzony efekt. Należy wtedy zacząć od podstaw, ponieważ odpowiedni makijaż oczu pomaga wydobyć ich urodę.

Jakie można spotkać kredki do oczu?

Wśród kredek do oczu na rynku wybór jest ogromny. Zaopatrując się w ten kosmetyk, należy wziąć pod uwagę, jaki efekt chce być uzyskany. Wśród kredek do oczu można spotkać:

  • kredkę twardą – są przydatne w sytuacji, kiedy kreska wokół oka ma być delikatna i cienka. Używanie tych kredek zaleca się nie tylko do malowania oczu, ale również brwi
  • miękkie – dzięki temu, że łatwo się rozcierają, można w łatwy sposób uzyskać efekt przydymionego oka, są idealne do malowania kresek wewnątrz oka.

Jak używać kredki do oczu?

Kredki do oczu są kosmetykiem dosyć powszechnym wśród kobiet z różnych grup wiekowych. Tajemnicą dobrego makijażu oka jest umiejętne podkreślenie kształtu i wielkości oka. Wszystko zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać, wykonując makijaż oczu, tak więc odpowiednio:

  • jeśli efekt ma optycznie zmniejszyć oczy, wystarczy namalować wtedy kreskę na zewnątrz oka, tylko w jego kąciku
  • przy oczach opadających lekko w dół powinno się namalować kreskę ku górze
  • jeśli osiągnięty ma być efekt oczu znajdujących się blisko, należy wtedy przeciągnąć kreskę od połowy w kierunku zewnętrznego kącika oka.

Jednak wiedza o tym, jak umiejętnie wykonać makijaż oczu to nie tylko odpowiedni dobór kredki i dobre wykonanie makijażu oczu. Bardzo ważną sprawą również jest, aby potrafić umiejętnie dobierać makijaż oczu do aktualnej sytuacji, w jakiej mamy się znajdować.

Jeśli chodzi o makijaż dzienny – tutaj wskazany jest umiar. W pracy natomiast odpowiedni będzie makijaż schludny i niewyzywający. Wolny czas natomiast to odpowiedni czas, aby eksperymentować z wyglądem. Najważniejsze, aby makijaż był odpowiednio dobrany do odcienia cery, koloru oczu i włosów.