Sukienki plus size

Plus-size model woman with bright makeup in office grey dress keeps her blazer in her hand and poses in the yellow background, isolated with copy space.

Sukienki to ten rodzaj ubrania, w którym każda kobieta chce czuć się lekko, zwiewne i – właśnie – kobieco. Mając do wyboru morze fasonów, długości i kolorów, każda z pań jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Trudno pojawiają się, kiedy przychodzi poszukiwanie konkretnego rozmiaru – niestety, ale często za upatrzonym krojem nie jest się w stanie znaleźć pasującej sukienki. Czy jest na to rozwiązanie? Tak, zwłaszcza że na rynku pojawia się coraz więcej modeli sukienek przeznaczonych dla każdej pani, która chce poczuć się w niej wyjątkowa, nawet jeśli nosi się rozmiar plus size.

Krótka historia sukienki

Historia sukienki jako ubrania sięga już czasów starożytnych – chcąc ochronić się przed zimnem, ludzie narzucali na siebie kawałkami skóry. Później, w okresie brązu, stroje zaczęły przypominać krojem tuniki.

Pierwsze ubrania, które można nazwać sukienkami, noszone były zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety, bo ich główna funkcja – ochrona przed chłodem – spełniała się niezależnie od płci. W kolejnych epokach to kobietom przypisywano to ubranie, które zaczynało pełnić funkcję ozdobną, reprezentatywną i utożsamiane było z osobami wysoko urodzonymi.

Obecnie zakładać może je każda kobieta, która w słoneczny dzień chce prezentować się lekko i zwiewnie, w bardziej klasycznej małej czarnej pojawić na małym przyjęciu czy w stylu księżniczki pojawić na ważniejszej uroczystości typu ślub, wesele. Sukienki, na jakie można natrafić w sklepach, występują w różnych kolorach i modelach, powstają także z wielu materiałów.

Możliwości uszycia sukienki wynikają z przeróżnych materiałów, w tym między innymi dzianiny, która sprawdzi się idealnie także dla pań w rozmiarze plus size, bowiem odpowiednio podkreśla, nie opina, a do tego jest materiałem, pod którym skóra może oddychać.

Dzianina – wspaniały materiał

Wytwarzana z przędzy, które tworzą oczka, dzianina jest materiałem charakteryzującym tym, że spotkać można go w wielu wariantach – może być gładka, ażurowa, fakturowana – i o dowolnym wzorze. Dzianina jest miękka, bardzo elastyczna, przewiewna i rozciągliwa. Przez jej zdolność do dopasowania się do ciała zapewnia komfort osobie, która ją na sobie nosi.

Materiał ten nadaje się do uszycia przeróżnych ubrań: sukienek, ubranko dziecięce, spodnie dresowe czy zwykły T-shirt.

Obecnie bez większego problemu można znaleźć sukienki plus size z dzianiny, w których każda kobieta będzie się czuła tak, jak tego pragnie – lekko i zwiewnie.

Plus size i dzianina idą ze sobą w parze

Jak wspomniano wyżej, dzianina jest materiałem rozciągliwym i przewiewnym, więc mimo przylegania do ciała pozwala skórze oddychać. Dzięki dopasowaniu nie trzeba martwić się, że sukienka w jakimś miejscu będzie nieestetycznie odstawać.

Wspaniałością dzianiny jest dostępność nie tylko w wielu kolorach – można wybrać tę w ulubionym lub nadającym się na daną porę roku – ale także w długości midi czy maxi. Podczas wybierania sukienki plus size z dzianiny nie potrzeba sprawdzania wymiarów innych niż zazwyczaj – materiał dopasowuje się do ciała, skoro więc wymiary są znane, można wybierać model.

Znając także swój typ sylwetki, można wybrać sukienkę z dzianiny, która jeszcze bardziej podkreśli jej kształt na przykład za pomocą dołączonego paska czy odpowiedniego dekoltu.

Sukienki dzianinowe sprawdzają się nie tylko na wiosnę, kiedy robi się cieplej i zapewniają przepływ powietrza, ale również jesienią i zimą, kiedy zapewniają pewnego rodzaju izolację – wówczas zakłada się do nich rajstopy i wyższe obuwie.

Ciekawą ofertę sukienek plus size można znaleźć tu: https://innainna.pl/65-sukienki-plus-size-z-dzianiny