Jakie są akcesoria do odbijacza?

Lichtsammler / Pixabay

Jeśli ktoś decyduje się na zakup swojej pierwszej łodzi to może jeszcze nie wiedzieć co dokładnie jest potrzebne jako wyposażenie. Pytanie czy takie zakupy są obowiązkowe? Oczywiście, że tak. Mają one wpływ na nasze późniejsze bezpieczeństwo podczas rejsu. Zatem co należałoby zakupić dodatkowo? Na pewno obowiązkowe są apteczki, knagi, ale i nie tylko. Również kamizelki ratunkowe, boje i odbijacze są niezbędnymi akcesoriami. Jeśli nie zastosujemy się do wymogów to niestety nie będziemy mogli zacząć pływać. Żeby móc wypłynąć to nie to, że łódka musi być zarejestrowana to trzeba mieć specjalne uprawnienia. Bez tego nie ruszymy dalej. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawienie wszystkich informacji o tym co to jest odbijacz i jakie są akcesoria do odbijaczy.

Jakie są akcesoria do odbijaczy?

Jak już na pewno większość wie, to odbijacz jest wręcz obowiązkowym elementem wyposażenia. Do czego zatem on służy? Wykorzystywany jest on przede wszystkim do ochrony burt jachtów lub statków przed niechcianym uderzeniem w pirsy, molo, inne statki, znajdujące się na wodzie. Skąd mamy wiedzieć jaki jest dla nas najlepszy? Wielkość odbojnicy zależy przede wszystkim od wielkości używanej łodzi. Co zrobić jak się już kupiło ten element? Teraz wystarczy go zamontować. Aby zabezpieczyć boki, zwykle przywiązujemy je do balustrady. Zaczynając w najszerszym miejscu, skłoniliśmy się do tyłu. Warto wspomnieć, iż mamy kilka rodzajów odbijaczy. Warto także wspomnieć, że te elementy muszą być napompowane w sposób prawidłowy, a co najważniejsze linka, która służy do wieszania musi być bardzo długa. Powinna być prawidłowo zawiązana do odbijacza.
Czy ktoś wie jakie akcesoria dostępne są na rynku do tego elementu? Do takich akcesoriów zalicza się przede wszystkim: ochraniacz dziobowy, knaga do odbijaczy, osłonka oraz zaczep, zawór, wieszak-knaga, uchwyt kosza odbijacza.

Podsumowując artykuł trzeba zaznaczyć, iż skoro odbijacz jest bardzo ważnym i obowiązkowym wyposażeniem łodzi to podczas jego zakupu warto zainwestować także w akcesoria, które są do niego oferowane.